Knallen op de Amstelbeker
Laatst aangepast op vrijdag, 23 september 2011 10:34 370 keer bekeken Geschreven door Marco Blauwhof
Nieuws - Wedstrijdnieuws
Dit weekeinde organiseren de Amsterdamse vereniging de Hoop en de KNSRB een boord aan boord wedstrijd voor verenigingsachten. Een selecte groep verenigingen is uitgenodigd om hun beste ploegen af te vaardigen. Voor het Spaarne komen twee mooie ploegen aan de start die (uiteraard) zijn gevuld met het neusje van onze veteranen- en juniorenzalm.
De damesacht is een combinatie van de DVA 8+, aangevuld met juniore Tessa van Haaster op slag, herintreedster Eva de Jong en de ook niet onbekende Froukje Wegman. De ploeg wordt compleet gemaakt door DVA 8+ roeisters Dorien Heijting, Hanneke de Jong, Sophia van der Linden en Veronique Homs. Uiteraard gestuurd door Madelon Kruijf. In het niet zo heel erg grote damesveld heeft deze ploeg goede papieren. Als Tessa haar kenmerkende soepele ritme wat ze ook aan de coupe 8+ oplegde weer kan vinden zullen de kanonnen achter haar de Heemstede flink op snelheid kunnen krijgen.
De Mannen 8+ bestaat uit een combinatie van drie jongens uit de Nederlands Kampioenschaps en Coupe 8+ van afgelopen jaar. Just van der Endt, Floris von Bonnighauzen en Kars Huisman. Verder Karel Dormans, Steven Galema, Vincent van Liere en Marco Blauwhof uit de VA 8+, anderhalf jaar geleden nog zeer succesvol op de Amstel, en tot slot voormalig skiffhead winnaar Randal Groot.
Ilco Meijer is de man die de Haarlem recht over de baan zal loodsen en het belooft een mooie wedstrijd te worden. De tegenstand is echter sterk. Zo treedt er onder meer een Hoop 8+ met Diederik Simon op slag aan.
Mochten de Spaarne ploegen als beste 'burger' ploeg uit de strijd komen zullen ze in de finale aan mogen treden tegen de snelste 'studenten' ploeg. Met een klein startverschil uiteraard.
Kom vooral kijken want het belooft een mooi festijn in Henley stijl te worden. Een twee ploegen baan, veel supporters in bootjes en goed roeien.
Kijk voor meer informatie op www.amstelbeker.nl
Login (linksboven op de pagina) of registreer (alleen Spaarne leden) om bestaande reacties te kunnen lezen en om te kunnen reageren op dit artikel.














