Afgelopen zondag roeide een acht met een groep van onze sterkste roeiers de Amstelbeker. De Amstelbeker bestaat sinds 2010 en is, geïnspireerd door Henley Royal Regatta, opgezet als een kampioenschap tussen de beste verenigingsachten van Nederland.
Na een time trial varen de achten van de studenten- en burgerverenigingen, elk in hun respectievelijke divisie, een afvalsysteem van één tegen één 'match races'.
De winnende ploegen uit elke divisie varen ten slotte een grote finale om de Palm Beker.



Na de time-trial ging de boot echter elke race beter lopen en werd achtereenvolgens afgerekend met De Laak, Thames Rowing Club (Londen GB), de Hoop en studentenvereniging Skøll.
Vooral de race met de Hoop was spectaculair te noemen, onder aanvoering van slagman Wietse Morreau en stuurvrouw Janna van der Geest kwam het tempo in deze race niet onder de 43 halen per minuut en de snelheid niet langzamer dan 1:25 / 500m.
Na een moordende eindsprint won onze ploeg deze wedstrijd uiteindelijk met 1/10sec verschil.
Met de winst van de palmbeker is weer eens duidelijk gebleken dat het Spaarne, als we de handen ineen slaan, tot de allerbeste verenigingen van het land behoort.
Alle credits voor de fantastische foto's in dit artikel gaan naar Ellen de Monchy;. https://ellendemonchy.nl/